В Україні в ДТП щомісяця гине майже 1 клас дітей, щороку – близько 4000 людей – це майже як ціле село, і здебільшого – це діти та молодь. Аби врешті решт змінити цю жахливу статистику в Україні запустилася загальнонаціональна навчальна програма “Відповідальні батьки”, ініційована Національною програмою з попередження дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді Traffic Challenge.

Проект стартував зі Львова. Далі відбулась презентація у Києва. Програма “Відповідальні батьки” взялася навчати БДР саме дорослих. І в першу чергу майбутніх та молодих батьків. Адже батьки — є прикладом для дітей та основним джерелом пізнання світу, вони мають в першу чергу демонструвати правильну модель поведінки на дорозі, знати правила дорожньої безпеки та передавати свої знання дітям.

Діти отримують більш важкі травми внаслідок ДТП. – Розповідає координатор проекту “Traffic Challenge” та співавтор програми “Відповідальні батьки” Ольга Дробишева. – 70% дітей отримують у ДТП важкі черепно-мозкові травми, які роблять дітей інвалідами або призводять до смерті. 75% травм дітей-пасажирів — це забиття ніг, обличчя та голови. А, за свідченнями лікарів Охмадтиту, близько 50% дітей після ДТП, що потрапляють до них, потребують переливання крові. Діти дуже вразливі – ми маємо ставитися до цього з максимальною увагою, адже несемо за них відповідальність”.

У межах проекту молодим батькам та парам, які лише готуються стати батьками розповіли: як вберегти дитину від ДТП, як правильно убезпечити її (де найбезпечніше в машині, з якою швидкістю вилітає подушка безпеки і чому вона може вбити того, хто нехтує пасками тощо, за скільки метрів видно світло відбивні елементи), як навчити дитину правильно поводитись на дорозі, тренувати увагу та окомір, як використовувати дитячі крісла в автомобілях, які найнебезпечніші ризики кермування для вагітних, які психологічні пастки готує дорога для дітей батьків тощо, а також як правильно надати невідкладну допомогу дітям будь-якого віку у разі ДТП

В усій країні при жіночих консультаціях та пологових будинках діють школи відповідального батьківства. Тепер до питань підготовки до материнства додасться ще курс попередження дорожньо-транспортного травматизму. 

15 та 16 вересня 2016 року у Львові відбулися курси для тренерів з безпеки дорожнього руху, поліцейських, медиків та соціальних працівників. Навчальну програму “Відповідальні батьки” у Львові реалізувала ГО “Львів — безпечне місто” спільно з Львівською міськрадою.

Якщо у Вас немає змоги потрапити на курс “Відповідальні батьки”, ви можете прочитати та скачати матеріал ТУТ

traffic_буклет