Рівень смертності у ДТП

  • Европа
  • Україна

Травмування дітей у ДТП

  • Гинуть
  • Травмується
  • Без травми

Дорожньо-транспортний травматизм – головна причина загибелі дітей та молоді у віці від 5 до 29 років в європейському регіоні.

Рівень смертності у ДТП в Україні перевищує показники західноєвропейських країн у 3-4 рази

Щодня  в Україні відбувається більше 470 ДТП,  у  яких  гине близько 10 осіб .

У кожній п’ятій  дорожньо-транспортній пригоді – страждають діти: 15% – гине; 33% – травмуються.

Найчастіше отримують смертельні травми у дорожньо-транспортних пригодах діти до 7 років.

Серед основних причин ДТП за участю дітей-пішоходів – раптовий вихід на проїзну частину, та перехід дороги в невстановленому місці

І хоча офіційна статистика фіксує, що у 2014 році в Україні трапилось 457  ДТП з вини дітей-пішоходів (у віці до 18 років) – вина завжди полягає на дорослих, адже і за законом, і за моральними нормами – саме дорослі несуть відповідальність за неповнолітніх дітей.

Глобальна місія Traffic Challenge:

Сформувати національну культуру поводження на дорозі (шляхом проведення поточної планової систематичної роботи з передачі необхідних знань та навичок з безпеки дорожнього руху для усіх вікових категорій населення).

Мета:

Знизити рівень дитячого травматизму та смертності від ДТП шляхом підвищення освіченості дітей у питаннях ПДР та  підвищення рівня відповідальності дорослих учасників дорожнього руху.

Завдання:

Зробити освіту з ПДР обов’язковою дисципліною у всіх середніх загальноосвітніх закладах України.

Забезпечити ефективну протидію та попередження ситуацій з порушенням ПДР всіма учасниками дорожнього руху  зусиллями освічених юних пасажирів та пішоходів.

Листи підтримки