За 11 місяців 2017 року в Україні сталося понад 6 085 ДТП за участі дітей. В цих ДТП 1597 дітей зазнали травм різного ступеня, 169 дітей загинуло з них 61 — діти пішоходи. Таку статистику оприлюднив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.
Щоб вплинути на цю ситуацію і зробити учасників дорожнього руху більш обізнаними з усіма небезпеками, які чатують на них на дорогах, і більш захищеними, Національна програма з попередження дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді “Traffic Challenge” запустила тренінги “Відповідальні батьки”.
Протягом листопада — грудня команда активістів провела 16 тренінгів у містах-мільйонниках: Києві, Дніпрі, Харкові, а також в Івано-Франківську, Хмельницькому та Кривому Розі. На тренінгах навчалися представники поліції, медики, освітяни, інструктори автошкіл, волонтери з різних громадських організацій та звичайні громадяни. Всього за цей період активістам з Traffic Challenge вдалось навчити 651 людини, з них 44 поліцейських, 53 медиків, 345 освітян.
Кожен, хто пройшов цей тренінг, може ділитися отриманими знаннями і навчати інших, використовувати отриману інформацію у професійній і повсякденній діяльності. “Під час навчання ми роздавали інформаційні матеріали, а також виклали у доступ для всіх бажаючих, хто пройшов тренінг, презентацію. Це зроблено для того, щоб слухачі тренінгів самостійно могли проводити навчання. – Пояснює голова ГО “Traffic Challenge” Ольга Дробишева. – Взагалі, якщо кожен з цих людей, які побували на тренінгу, проведе хоча б по одному заняття, то буде навчено приблизно 20 тис. людей. Ця цифра випливає з того, що в середньмоу на наших тренінгах група складала близько 30 чоловік, як і учнів в шкільному класі”.
В Києві такі навчання поставлені на постійну основу представниками патрульної поліції. “Сподіваємося, що в тих містах, де ми проводили навчання, буде проявлена подібна ініціатива”. – Сказала Ольга Дробишева.
Цього року активісти змогли отримати 8 тисяч світловідбиваючих жилетів, які частково вже передані до шкіл різних областей. Жилети, які ще не роздали, будуть передані протягом найближчого місяця. “Хочу зауважити, що жилети були виготовлені в Україні, тобто окрім прямої функції – боротись з ДТП – ми ще й підтримали вітчизняного виробника”. – Каже Ольга Дробишева.
Зокрема, за планом, ГО “Traffic Challenge”, 10 областей України забезпечать світловідбиваючими жилетам в таких пропорціях: 50 комплектів жилетів — Київська область, Дніпропетровська — 40, Харківська — 30, Івано-Франківська — 20, Хмельницька — 20, Одеська — 30, Чернігівська — 20, Полтавська — 20 комплектів, Миколаївська — 20. Ще одна область визначається”.
“Наша задача — привернути увагу до проблеми та створити прецедент масового використання жилетів у загальноосвітніх закладах. У пріорітеті забезпечити не всі школи жилетами, а лише ті, які найбільше потребують. Цей перелік шкіл визначила патрульна поліція спільно з представниками освіти, враховуючи вже відомі випадки травмування дітей біля шкіл, а також особливості розташування шкіл, що знаходяться біля доріг”. – Підкреслила Ольга Дробишева.
В рамках третього етапу роботи “Traffic Challenge” також було створено унікальний радіопроект з правил безпеки на дорозі з підвищеним акцентом на безпеці дітей. Радіошоу “Безпечні звички” активісти запустили на Радіо Rocks. Усі випуски вже ского будуть викладень на нашому сайті.
Крім того, “Відповідальні батьки” доступні у друкованому вигляді. Брошури розповсюджуються в мережі АЗК ОККО.
“Оскільки аварійність на дорогах України залишається однією з найвищих у Європі, мережа АЗК «ОККО» не втомлюється закликати усіх учасників дорожнього руху дбати про власну безпеку й поважати одне одного, – коментує менеджер зі сталого розвитку мережі “ОККО” Анна Тиховська. – Зараз ми апелюємо до батьків, до педагогів, до усіх, хто працює з дітьми. І рамках проекту “Благаю, пристебнися!” ми хочемо допомогти їм відвернути від дітей усі ті небезпеки, які можуть трапитися на дорозі”.
Тренінги “Відповідальні батьки” орієнтовані на включення до навчальної програми при жіночих консультаціях та пологових будинках, в превентивну роботу поліцейських з населенням, до уроків у автошколах, а також у позакласні заходи педагогів у школах.
Партнери проекту:
Генеральний партнер проекту: “ГРАВЕ УКРАЇНА Страхування життя”, а також “СК “ГРАВЕ УКРАЇНА”.
Партнер проекту “Відповідальні батьки”: Мережа АЗК ОККО, компанія “Агромат”.
Партнер проекту по забезпеченню шкіл світловідбиваючими жилетами: компанія “Рустлер. Нерухомість. Сервіс”.
Благочинці проекту “ЕМ ЕМ СІ Україна” (що є офіційним дистреб’ютором автомобілів Mitsubishi в Україні, а також представником виробника автомобілів, запасних частин та аксесуарів Mitsubishi Motors Corporation на території України та республіки Молдова з 10 травня 2016 року).
Слідкуйте за оновленнями в соцмережах: