З 1 січня дозволена швидкість руху у населених пунктах зменшена до 50 км/год. Європейською практикою доведено: чим нижча дозволена швидкість для авто в містах, тим нижча смертність на дорогах.
Обмеження швидкості встановлять не на всіх ділянках міст та селищ, а лише у конкретно визначених місцях, які є потенційно аварійно небезпечними. А от наприклад на проспекті Бажана чи Перемоги, що у Києві, водіям дозволять їздити швидше.
Чи приживеться нововведення в Україні? Голова ГО Traffic Challenge Ольга Дробишева вважає, що без належного контролю за порушеннями це правило не запрацює: “Зниження обмеження швидкості до 50 км/год – це нормальна європейська практика з огляду на те, що ми зараз гармонізуємо наше законодавство в сфері безпеки на дорозі до європейських стандартів.
Але реальна проблема, і тут зі мною погодиться більшість експертів в галузі БДР. Це проблема відсутності дієвих інструментів здійснення контролю за цією нормою, а саме – відсутність відеофіксації швидкості. Без неї ані зниження швидкісного режиму, ані підвищення штрафів залишатимуться лише словами на папері та в пресі. – Вважає Ольга Дробишева. – Це також напряму стосується і цілої низки інших правопорушень на дорозі: перетин подвійної суцільної, проїзд на червоне світло, розворот в недозволеному місці, тощо”. – Додає експертка.
Про те, як це працюватиме та коли почнуть діяти нові штрафи, розповів перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький: «Щоб були нові штрафи, необхідно вносити зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, для цього необхідне рішення ВР. На даний момент внесено зміни на рівні постанови Кабміну в правила дорожнього руху. Тому для підвищення відповідальності – штрафів — ми очікуємо прийняття законопроекту – пакету змін у сфері безпеки дорожнього руху, який було запропоновано міністром внутрішніх справ, підтримано урядом і подано до парламенту». – Пояснив Білошицький, пише Громадське радіо.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, зменшення максимальної швидкості всього на п’ять відсотків скорочує кількість смертельних ДТП на 30 відсотків.
Слідкуйте за оновленнями в соцмережах: