Гості ефіру на Громадському радіо — голова громадської організації Traffic Challenge Ольга Дробишева та заступник начальника відділу зв‘язків з громадськістю Департаменту патрульної поліції Олексій Зіборов.

Ольга Дробишева: Це буде перший за всю історію України національний вебінар з безпеки дорожнього руху. Ви можете дивитися цей тренінг онлайн. Вебінар відбудеться 26 травня з 10.30. Він триватиме 2, 5 години. Його можна буде подивитися в записі протягом суботи і неділі до 9-ї години. Вебінар покликаний навчити людей, які зазвичай не мають змоги приїхати до нас на тренінги.

Олексій Зіборов: Передусім цінність цього проекту в тому, що у нас сьогодні багато людей нехтують банальними правилами дорожнього руху. Наприклад, більшість пішоходів може не знати, що треба впевнитися в тому, що тебе бачать водії, коли ти підходиш до пішохідного переходу.

Ольга Дробишева: Ми розповідаємо не правила дорожнього руху, ми розповідаємо про правила безпеки на дорозі. У нашій країні вони трішечки відрізняються. Правила безпеки на дорозі регламентують те, як треба поводитися, щоб вберегти своє життя і здоров’я, життя і здоров’я близьких та тих, хто оточує.

Олексій Зіборов: У 2016 році стартував проект «Шкільний офіцер поліції». За школою закріплюється офіцер, який постійно проводить там заняття. Є заняття і з безпеки дорожнього руху. Ми отримували багато фідбеків про те, як діти батькам на світлофорах казали, що треба переходити на зелене світло. І це впливає на батьків більше, ніж намагання дорослої людини, навіть поліцейського, переконати, що переходити на червоне світло не можна. Ольга Дробишева: За останній рік смертність серед дітей-пішоходів знизилася на 40%. У нас проблема в дорослих, які порушують. Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.